spot_img

ذات صلة

جمع

Vyzkoušejte nové řešení pro vaše dokumenty

Mnohdy si lámeme hlavu nad kopami dokumentů a smluv,...

Z tmavé kutice udělali krásné bydlení pro studenty

Když se řekne studentské bydlení, mnozí si jistě představí...

V tomto bytě nenajdete dva stejné kusy nábytku či doplňků

Jak se říká, obuvníkův syn chodí bosý. Takto vypadá...

Staré květináče rozhodně nevyhazujte: Podívejte, co z nich lze vytvořit!

Ozdobte si zahradu za pár drobných. Dekorace jsou neodmyslitelnou součástí...

Tento útulný hobití domeček postavili za neskutečných 3000 £

Získá si vás na první pohled.Jak vystřiženo z filmu...

Chaloupka uprostřed kouzelného lesa dokazuje, že ke štěstí stačí příroda!

Když se pohádka stane skutečností…
Autorem chaloupky je Američan Jacob Witzling Hamby, jehož myšlenka, že si jednou postaví pohádkovou chaloupku, se zformovala už kdesi v dětství. Touha se začala měnit na realitu, když jednoho dne oslovil vlastníka pozemku v regionu Pacific Northwest s návrhem, že mu postaví malý rekreační objekt – výměnou za to, že jej bude moci 2 roky zdarma využívat. Majitel souhlasil a udělal dobře. Pod rukama mladého Američana totiž vyrostla malá, útulná chaloupka, která dokonale zapadá do okolního prostředí.

Jacob používal při stavbě zejména recyklované materiály. Právě ty rozhodly o výsledném charakteru celé chaloupky. Vzhled se musel přizpůsobit tomu, co měl Jacob k dispozici. I díky materiálům z druhé ruky utratil na stavbu jen něco přes 7 500 dolarů.

Interiér chaloupky působí mimořádně útulným dojmem. Uvnitř najdete obývací pokoj spojený s kuchyní i ložnici. Samozřejmostí je všudypřítomné dřevo. Dominantním prvkem exteriéru je zase střecha ve tvaru kříže, která je ze všech stran obrostlá mechem. Jacob se při ní inspiroval architekturou sakrálních staveb.

I když už samotný pobyt v chaloupce je pro návštěvníky díky krásnému prostředí dokonalým odpočinkem, k dispozici mají také vířivku. Ta je chytře ukrytá mezi stromy.

Jelikož pro Jacoba je, jak sám tvrdí, největším zadostiučiněním, když se lidé těší z jeho práce, pustil se do stavby další chaloupky. Pokud bude třeba jen z poloviny tak kouzelná jako první, už teď se těšíme.

spot_imgspot_img